Nazwa:

automatyczne nawadnianie trawników, nawadnianie ogrodów Częstochowa

Informacje opisowe:

 Oferuję:
nawadnianie ogrodów Częstochowa
nawadnianie trawników Częstochowa
automatyczne nawadnianie Częstochowa

wykonawstwem instalacji automatycznego nawadniania w Częstochowie i okolicach.

Pełną ofertę oraz informacje natury technicznej możesz poznać na specjalnie powołanej do tego celu strony internetowej - nawadnianie ogrodów Częstochowa.

Kolejność kroków w przypadku zainteresowanych osób zautomatyzowaniem nawadniania roślin i trawnika w swoim ogrodzie:
1. Spotkanie celem poznania terenu, punktu czerpalnego wody oraz roślinności do nawodnienia.
2. Wykonanie obmiaru wstępnego.
3. Przedstawienie jednoznacznego i wiążącego kosztorysu określającego: zakres prac, harmonogram prac oraz wynagrodzenie.
4. Ustalamy datę rozpoczęcia i zakończenia prac.
5. Wykonujemy instalację.
6. Roślinność w ogrodzie klienta cieszy się stałymi i regularnymi dostawami wody. 

O cenach:
Ceny wykonania instalacji na tip top uwzględniające m.in.:

- pomiar wydatku wody w jednostce czasu w pkt. czerpalnym wody, który ma zasilać całą instalację (pomiar umożliwia optymalne zaprojektowanie całej instalacji; ile sekcji, jakie zraszacze itp.)
- szkic instalacji w formie papierowej
- instrukcję obsługi (umożliwiającą Klientowi samodzielny serwis instalacji wiosną i jesienią) w instrukcji jest szkic poglądowy instalacji wraz ze zdjęciami kluczowych elementów, abyś Klient samodzielnie mógł poradzić sobie z serwisem swojej instalacji bez użycia zbędnych narzędzi typu kompresor
- cały materiał instalacyjny
- wykonanie instalacji w terenie wraz z wykonaniem wykopów oraz ich zasypanie
- podłączenie instalacji do punktu czerpalnego wody
- wykonanie instalacji zgodnie ze sztuką instalatorską z zachowaniem naturalnych spadów umożliwiających naturalne, grawitacyjne odwodnienie instalacji przed zimą co gwarantuję bezawaryjność całego systemu przez długie lata bez używania zbędnego kompresora

Kosztorys jest robiony zawsze na podstawie projektu w którym jest obmiar wstępny. Dla zobrazowania widełek kosztowych przedstawiam tabelkę. Tabelka ma charakter poglądowy.

Teren zielony o powierzchni:

do 100m2 od 20 do 40zł /m2
do 250m2 od 15 do 35zł /m2
do 500m2 od 12 do 25zł /m2
od 1 000m2 od 7 do 13zł /m2

folder informacyjny o instalacjach nawadniania terenów zielonych

Przedział cenowy jest uzależniony od:
rodzaju punktu czerpalnego wody (z wodociągu, gdzie jest wodociąg względem ogrodu, ze studni, ze stawu, jaka pompa, jaki hydrofor, system filtrów itd.)

rodzaj nawadnianych elementów ogrodu oraz kształt powierzchni (sam trawnik, podlewanie trawnika plus nasadzenia w rabatach podlewane linią kropkującą; podlewanie trawnika plus nasadzenia w rabatach podlewane linią kropkującą plus indywidualne dostarczanie wody do poszczególnych nasadzeń itd.; układ ogrodu względnie prosty, a może o zróżnicowanym układzie; czy trzeba przebić się pod istniejącą kostką brukową na podjeździe itd.)

rodzaju sposobu włączania instalacji i poszczególnych jego sekcji (manualne załączanie poszczególnych sekcji zaworem kulowym, manualne załączanie poszczególnych sekcji elektrozaworem, zautomatyzowanych sterownikiem z programatorem pracy poszczególnych sekcji z uwzględnieniem stałego programu /dni, godziny itp./; czujnik wilgotności zapobiegające podlewaniu po opadach; czujnik deszczu zapobiegające podlewaniu po opadach)

czy nawadnianie jest instalowane w już zagospodarowanym ogrodzie (trzeba wycinać darń, aby po ułożeniu rur i elementów nawadnia, spasować wszystko z powrotem jak było, aby na trawniku nie pozostał ślad po fachowcach :) czy może jest to działka przed założeniem ogrodu, gdzie wystarczy zrobić wykopy i przysypać urobkiem z wykopu

Do wykonania instalacji nawadniania wykorzystuję materiał amerykańskich firm wiodących w irygacji. Mowa o firmach Weatheramtic, Hunter oraz RainBird. Są to trzy przodujące w nawadnianiu firmy na świecie, które dostarczają skuteczny i trwały kpl. rozwiązań dla nawadniania terenów zielonych. W skrajnych przypadkach (np. podlewanie kilku donic na tarasie w bloku, wykorzystuję materiały do zastosowań „cywilnych” firmy gardena).

Dodatkowo wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie wykonuję serwis dotychczasowych instalacji nawadniaMożliwe są również dokonanie napraw oraz modyfikacji instalacji wykonanych przez innych instalatorów. Mogę np. wymienić zraszacz lub dołożyć jakiś w przypadku gdy gdzieś ewidentnie „nie dolewa”. 

Na wykonywane prace udzielam gwarancję. Dla wygodnych oferuję również na wykonane instalacje serwis wiosenny i zimowy, aby całość instalacji służyła przez długie lata.

Ważne informacje:

Częstochowa
Imię:
Nazwisko:
Rocznik:

Obszar działania:
  • Częstochowa

Forma ogłoszenia:
firma
możliwość wystawiania FV:
TAK
samochód osobowy:
TAK
samochód dostawczy:
TAK

Dane teleadresowe:

tel. tel.
Kontaktując się z usługodawcą powiedz, że dzwonisz z PomagamyWDomuIOgrodzie.pl !
42-200 Częstochowa
ul.